May 042014
Pino’nun sandviçleri alışkanlık yapar…

Hayatınızda yediğiniz en güzel sandviçi hatırlıyor musunuz? Ben hatırlıyorum çünkü çok yakın zamanda yeme fırsatı buldum. İtalya’nın Floransa kentinde bir şarküteri, Salumeria Verdi‘nin sahibi Pino, civarda yiyebileceğiniz diğer sandviçlerden çok farklı, bir kere deneyip bir daha yemek isteyeceğiniz bir seçenek sunuyor. Öyle ki bir süre sonra sandviçlerine kendi ismini vermiş. ‘Pino’s Sandwiches’ olarak tanınıyor. Peki nedir bu sandviçleri eşsiz kılan? Anlatayım…

İtalyanların yemek konusunda kötü malzeme kullanmadıklarını duymuşsunuzdur gerçi ama Pino’nun şarküterisindeki ürünler çok ama çok kaliteli. Bu malzemelerle ile yapılan sandviç de olağanüstü oluyor doğal olarak. Ayrıca malzemenin bolluğu da bir o kadar önemli. İçindekiler ekmekle bütünleşiyor ve ekmek yediğinizi hissetmiyorsunuz bile, hatta, güzel bir akşam yemeğinden alabileceğiniz hazzı veriyor alıyorsunuz adeta. Açıkçası birçok sefer güzel bir İtalyan restoranı teklifini geri çevirip burayı tercih ettiğim oldu. Mekana girdiğinizde güler yüzle karşılaşmanız da cabası. Son olarak belki de buraya kısa süreli gelenler ve bütçesi kısıtlı olanlar için burayı cazip kılacak en önemli neden fiyatlar: Bu kadar güzel kalitede sandviçler 3,5 avro gibi diğer yerlerle kıyaslandığında çok düşük bir fiyatla satılıyor.

Pino’nun sandviçleri arasında tavuklu, hindili, salamlı ve vejeteran olmak üzere bir çok çeşit bulunuyor. Hepsi birbirinden güzel ama benim favorim olan “The Best” adlı sandviçi denemenizi öneririm. Rozbif, biber, ıspanak, közlenmiş patlıcan ve pesto sosu ile yapılan bir lezzet harikası. Adı gibi bence en iyisi. Ama şimdiden uyarayım, Pino’nun diğer sandviçleri gibi ‘The Best’ de alışkanlık yapabilir!